Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.