mięśnie kegla trening

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one odpowiednio wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z od czasu do czasu można także ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno aktualnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.