Coraz więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Ćwiczenia dla mężczyzn  na prostatę

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia dają wówczas poprawniejsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które trzeba w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się dobrze. Sporo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.